Jakie tajemnice kryje współczesna przyroda

Jakie tajemnice kryje współczesna przyroda

Wszystkie dzieci chętnie poznają odpowiedź na to pytanie. Chyba nawet można powiedzieć, że dosyć wcześnie poznają odpowiedzi na to pytanie, ponieważ już w przedszkolu jest im to dane poznać. Pedagodzy na pewno starannie przykładają się do tego, aby zaprezentować im różnorakie możliwości. W szkole podstawowej nauka zaczyna być poważniejsza, a dzieci poznają tajemnice przyrody na lekcjach. W pierwszej kolejności na poziomie nauczania początkowego, a potem jeszcze w klasie czwartek. Tak, bowiem na tym jeszcze etapie, dzieci mają do czynienia z przyrodą. Jaki podręcznik do przyrody klasa 4 użytkują uczniowie?

Tajemnice przyrody. Klasa 4. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Feliks Szlajfer, Joanna Stawarz, Maria Marko-Worłowska – oto autorzy podręcznika, gdzie na głównej okładce można znaleźć fotografię niezwykle sympatycznej wiewiórki. Nie jest to żadna animacja, ale prawdziwa wiewiórka, która w końcu należy do świata przyrody. Czy i o niej uczniowie będą mogli dowiedzieć się czegoś sympatycznego podczas licznych lekcji przyrody, jakich nie zabraknie w klasie czwartej?

W środku znaleźć można aż siedem działów, których tytuły brzmią:

  • Poznajemy warsztat przyrodnika
  • Poznajemy pogodę i inne zjawiska przyrodnicze.
  • Poznajemy świat organizmów.
  • Odkrywamy tajemnice ciała człowieka.
  • Odkrywamy tajemnice zdrowia.
  • Poznajemy krajobraz najbliższej okolicy.
  • Odkrywamy tajemnice życia w wodzie i na lądzie.

Jak więc widać, przez cały rok szkolny, uczniowie będą zdobywać różnorodne informacje. Takie, które staną się podstawą do tego, aby w przyszłości móc wejść pewnie w świat biologii i geografii. Bo właśnie na takie dwa przedmioty, w klasie piątej, przyroda zostanie podzielona. Poznawanie kolejnych tematów okazać się może niezwykle fascynującą przygodą. Wystarczy tylko zagłębić się w tematy, jakie znaleźć można w książce. A jest ich naprawdę dużo. Autorzy tak rozmieścili poszczególne informacje, że uczniowie będą chętni do tego, aby odkrywać kolejne tajemnice, jakie związane są z przyroda.