Jakie tajemnice skrywa przyroda

Jakie tajemnice skrywa przyroda

Takie pytanie mogliby zadać swoim nauczycielom uczniowie. Właściwie to na pewno takie pytanie (lub całkiem podobne) usłyszą rodzice w domach. Coś na pewno będą wiedzieć na ten temat, ale główna wiedza zostanie przekazana na lekcji. Dokładnie na lekcjach przyrody, jakie przewidziane są aż do klasy czwartej, od początku nauczania początkowego. Duża osób nie zdaje sobie sprawy, jak takie zajęcia odnoszące się do przyrody mogą być pomysłowe. Rozbudzać one mogą nie tylko kreatywność, ale również ciekawość do świata. Ciekawe informacje dostarcza m.in. podręcznik do przyrody klasa 4 (www.taniaksiazka.pl), jak również inne, dodatkowe materiały edukacyjne.

Przyroda 4. Podręcznik dla szkoły podstawowej

Książka została wydana nakładem wydawnictwa Operon. Może nie jest ono tak znane jak Nowa Era, ale u Operona również można znaleźć wiele wybitnych materiałów edukacyjnych. Za stworzenie tej książki odpowiedzialne są następujące osoby: Małgorzata Augostowska, Małgorzata Gajewska, Marzena Karwowska, Elżbieta Bytniewska-Rozwód. Wybitni pedagodzy, którzy dołożyli wszelkich starań do tego, aby wiedza nie tylko była w pełni zrozumiała, ale również rozbudzała ciekawość młodych ludzi do świata zewnętrznego. Do tego, aby sprawdzić, z jakimiż to tajemnicami można zmierzyć się w przyrodzie. W końcu, nie wszystko jest tak łatwo dostrzegalne dla ludzkiego oka, ale w podręczniku jest wszystko “czarno na białym”.

Przyroda z pomysłem. Klasa 4. Zajęcia warsztatowe cz. 1

Świetna publikacja, która pokazuje, że kluczem do zrozumienia przyrody są doświadczenia, jakie można przeprowadzać na warsztatach. W końcu nauka to nie tylko nudne kucie pojęć z podręcznika, ale także ciekawe doświadczenia. Część z nich uda się przeprowadzić pod okiem nauczyciela, a inne będzie można spróbować wykonać samodzielnie w domu. Tym bardziej, że nie potrzeba angażowania do tego specjalnych narzędzi. Taki zeszyt można kupić samodzielnie, aby móc zaciekawić dziecko tym, co dzieje się dookoła niego, w świecie przyrody.